KOTŁOWNIA
Wykonywane przez naszą firmę instalacje pozostają w ścisłej zgodzie z Normami:
EN 14511 dla instalacji pomp ciepła
PN-B-02431 „Kotłownie wbudowane z kotłami na paliwo gazowe o gęstości mniejszej niż 1 kg/dm3 dla instalacji z kotłami gazowymi kondensacyjnymi.
a używane materiały spełniają aktualne wymogi europejskie
NASZE KOTŁOWNIE TO NAJCZĘŚCIEJ:
- Kotły gazowe kondensacyjne wiszące i stojące, z wolnostojącymi lub zabudowanymi zbiornikami ciepłej wody użytkowej o pojemnościach 100-200l najbardziej znanych marek wśród producentów urządzeń grzewczych. Są to m.in. VIESSMANN, WOLF, JUNKERS…
- Pompy ciepła powietrzne i gruntowe. W naszych systemach z możliwością zarówno grzania jak i chłodzenia. Odpowiednio dobrana jednostka pozwala w 100 procentach pokryć zapotrzebowanie na ciepło budynku i podgrzewu ciepłej wody użytkowej w ciągły całego roku
- Urządzenia hybrydowe, 2w1. Są to najczęściej kompaktowe pompy ciepła zabudowane z kotłem gazowym kondensacyjnym i zbiornikiem ciepłej wody ale również jednostka pompy ciepła połączona z jednostką wentylacji mechanicznej – rekuperatorem
Budowa naszej kotłowni oparta jest na rozdzielaczach systemowych z ewentualnym sprzęgłem hydraulicznym a także grupami pompowymi dla poszczególnych stref zasilających instalację podłogówki czy grzejników. Drugim istotnym elementem, na który nie wszyscy zwracają uwagę, jest rozsądnie i trafnie wykonany system sterowania instalacją. Nasz system zawsze dobieramy tak, aby można było go w przyszłości rozbudować o dodatkowe funkcje
Jakie zalety przynosi takie rozwiązanie?
Optymalna regulacja przepływów, stabilność ciśnień, sterowanie strefowe
Kompaktowość i minimalizacja ilości rur i kształtek instalacji w kotłowni
Prosta i przejrzysta instalacja, łatwa w obsłudze dla użytkowników
Możliwość rozbudowy systemu w dowolnym momencie o dowolne urządzenia dodatkowe
Każda kotłownia przygotowana jest do sterowania zdalnego, internetowego a także umożliwia jej połączenie z systemem inteligentnego budynku poprzez komunikację KNX, ModBus, Z-wave…
Sterowanie ogrzewaniem w bardziej zaawansowanym systemie odbywa się przez automatykę wbudowaną w źródło ciepła czyli w kocioł lub pompę ciepła, tworząc jednolitą komunikację wymiany informacji, danych, temperatur i parametrów.
W przypadku bardziej ekonomicznego rozwiązania, automatykę sterowania instalacją ogrzewania przejmuje centrala zewnętrzna, montowana w naszych systemach w formie „wyspy”.
Z czego instalacja:
Do podłączenia kotłowni i urządzeń używamy rur i kształtek zgrzewanych z polipropylenu o specjalnej strukturze.
Zastosowanie tego materiału daje gwarancję bardzo długiej żywotności, odporności na kamień i korozję a także znacząco obniża koszt instalacji. W porównaniu do miedzi lutowanej lub zaciskanej, nawet o 30 %
System spalinowy:
Przewód wewnętrzny spalinowy wykonany jest z blachy kwasoodpornej w gatunku 1.4301 lub 1.4404 o grubości 0,5 mm.
Przewód zewnętrzny doprowadzający powietrze do spalania wykonany jest z blachy kwasoodpornej w gatunku 1.4301 o grubości 0,5 mm. Jest to tzw. system rura w rurze. Wewnętrzną rurą wyrzucane są spaliny a zewnętrzną zasysane jest powietrze.
Kotłownie które wykonujemy to w tej chwili najbardziej ekonomiczny i wydajny system ogrzewania na rynku. Dodatkowo jest również bardzo przejrzysty o prosty w obsłudze dla każdego użytkownika.
Sterowanie zdalne, internetowe – to standard…
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii!